تبلیغات
فرهنگ و اندیشه - شبكه‌های ماهواره‌ای و تخریب خانواده ایرانی
فرهنگ و اندیشه
دکتر سید مهدی آقاپور
  صفحه نخست       |       تماس با مدیر       |       پست الکترونیک       |       RSS       |       ATOM
 

نشانه‌گیری شبكه‌های ماهواره‌ای برای تخریب خانواده ایرانی

منسوخ كردن ازدواج و فروش اخلاق روال عادی سریال‌های ماهواره است

            

                                       

یك استاد دانشگاه فروش دین و اخلاق را هدف اصلی غربی‌ها در تولیدات فرهنگی برای كشورهای اسلامی ومنسوخ كردن ازدواج و گسترش روابط آزاد ‌در جامعه را هدف اصلی سریال‌های ماهواره ای دانست

فائزه عظیم‌زاده اظهار داشت: یكی از برنامه‌ها و سیاست‌های جهان غرب برای مبارزه با باورهای دینی و از بین بردن نگاه تقوایی در جامعه، طراحی رسانه در عرصه بین الملل و ایجاد یك فضای مخرب بین افراد است.
وی افزود: برنامه‌ریزی جهان غرب در جهت هویت زدایی، دین زدایی، خانواده‌ ستیزی و خانواده گریزی است و بر اساس این محورها به تولید فیلم و برنامه‌ می‌پردازند
  
                                                                                       

این استاد دانشگاه با بیان اینكه نگاه اساسی فیلم‌هایی كه توسط رسانه‌های غربی تولید و از طریق ماهواره به طور رایگان در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد از میان بردن نگاه عفیفانه مرد و زن در خانواده است، ‌گفت: آنها تلاش می‌كنند تا زیور عفاف را به عنوان یك عامل مخرب جلوه دهند و تعهد و پایداری افراد خانواده را نسبت به هم از میان ببرند.

*
تضعیف باورهای مذهبی نتیجه سریال‌های بی محتوای شبكه‌های ماهواره‌ ای

وی ادامه داد: برنامه‌های نامناسب ماهواره به دنبال ترویج احساس آزادی مطلق و یا همان لیبرالیسم جنسی هستند؛ لیبرالیسم جنسی به دنبال ایجاد آزادی برای روابط جنسی مطلق بوده كه هدف غرب اشاعه این فرهنگ است كه از دستاوردهای اومانیسم محسوب می‌شود.

عظیم زاده با اشاره اینكه غرب در مرحله نخست برای زدودن خداباوری تلاش می‌كند، ‌عنوان كرد: در مرحله بعد باورهای دینی مورد هجوم قرار گرفته و پس از آنكه حساسیت‌های دینی كاهش یافت به ترویج مفاسد دینی می‌پردازند و فرد را از دین‌گرایی دور می‌كنند.

این استاد دانشگاه  گفت: نمونه بارز ترویج مفاسد دینی، عفاف زدایی و ایجاد حس رقابت زن و شوهر نسبت به یكدیگر است یعنی آنها به جای اینكه انیس و مونس هم باشند به صورت رقیب یكدیگر نمایش داده می‌شوند و نسبت به هم وفاداری، تعهد و پایبندی ندارند.

*
زدودن حیا و تعهد در خانواده هدف محصولات فرهنگی جهان غرب

وی هدف اصلی فیلم‌ها و سریال‌های ماهواره را زدودن تقوا، حیا، شرم، وفاداری، تعهد و حس مسئولیت در خانواده‌ها دانست، اظهار داشت: حس رقابت جنسی و تفكر آزاد‌اندیشی مطلق حاصل این فیلم‌ها است؛ خیانت زن و شوهر نسبت به یكدیگر و ایجاد فضای آزادی مطلق برای فرزندان بدون نظارت پدر و مادر ره‌آورد فیلم‌ها و سریال‌های ماهواره‌ای است.

عظیم زاده تصریح كرد: فروش دین، اخلاق و خانواده محوری هدف اصلی غربی‌ها در تولیدات فرهنگی برای كشورهای اسلامی است و تك‏محوری كردن خانواده‌، ‌منسوخ كردن ازدواج و گسترش روابط آزاد ‌در جامعه مدنظر غرب و صهیونیسم است.
وی اضافه كرد: ما نباید در برابر دنیای غرب انفعالی برخورد كنیم و منتظر باشیم تا آنها سریال ساخته و ما آن را رد كنیم بلكه باید آموزه‌های دینی و ا خلاقی را فعالانه و پویا برای جامعه تبیین كنیم.

*
خیانت زن و شوهر نسبت به هم امری عادی در فیلم‌های ماهواره
این استاد دانشگاه با بیان اینكه سریال‌های مختلف مانند حضرت یوسف علیه السّلام و مختار‌نامه كه برگرفته از مباحث دینی بوده مورد استقبال زیاد مردم قرار گرفتند، افزود: استقبال مردم از این فیلم‌ها حاكی از تشنگی آنها نسبت به آموزه‌های دینی است.
 
عظیم زاده گفت: فرهنگ‌سازی در جامعه ضرورت دارد ما قطعاً نمی‌توانیم معادل هزینه‌ای كه غرب برای تغییر فرهنگ جامعه ایران از طریق ساخت سریال‌های مختلف صرف می‌كند برای ساخت فیلم هزینه كنیم تنها كاری كه می‌توان انجام داد این است كه جامعه در مقابل پدیده ماهواره واكسینه شود و بتواند از خود دفاع دینی و معرفتی كند
وی بیان كرد وقتی خانواده ایرانی بداند استفاده از ماهواره چه اثر مخربی دارد و آمار طلاق و سن ازدواج را بالا برده و خیانت زن و مرد را به هم ترویج می‌دهد، حتی اگر دینمدار نباشد، از ماهواره استفاده نمی‌كند.

نوع مطلب : دیدنی ها و خواندنی ها، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، 
برچسب ها :
ارسال شده در: شنبه 28 آبان 1390 :: توسط : سید مهدی آقاپور


 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : سید مهدی آقاپور
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :